pompy ciepła gdańsk

Jest mnogo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej wydajne.

Montaż jednak wymaga sporego doświadczenia, z tego powodu warto wynająć firmę, która montuje .

Ekologiczne grzanie

Coraz częściej mówi się o przełomie w technologii ogrzewania mieszkań i domów za pomocą pomp ciepła. Jednak jak to działa i czy faktycznie się sprawdza? Oczywiście działa, jednak musimy zamontowanie i skalibrowanie takiej pompy zostawić wykwalifikowanej firmie, nie może tego zrobić pierwszy lepszy pan Zdzisław.

Jest to dość skomplikowana instalacja i nie może zostać zrealizowana wszędzie z taką samą wydajnością.

Jest to dość droga inwestycja, która jednak zwraca się już po 7 latach! To z pewnością rozwiązanie dla ludzi, których nie ma w domu cały czas, aby pilnować kotła opalanego węglem.

Jest to rozwiązanie tańsze i wydajniejsze niż grzanie gazem czy też olejem.

Wychłodzenie gruntu

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii niesie za sobą poważne ryzyko, nawet przy pozyskiwaniu jej z odwiertów do ogrzewania pompą ciepła. Taki zabieg, który został źle wykonany i źle przeliczony może poskutkować znacznym obniżeniem temperatury gruntu, w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do przymarzania. W przypadku kiedy na działce zaczynają obumierać rośliny i trawa, może to być spowodowane właśnie zbytnim wychłodzeniem gruntu.

Należy wtedy wykonać więcej odwiertów, aby zrównoważyć pobieraną energię.

Jak dobrać pompę ciepła

pompy ciepła gdańsk
Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe).

Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła.

Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku.

Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła
.
Dodane: 28-12-2015 02:20

Tagi: Uncategorized gdańsk dom usługi pompy ciepła ogrzewanie

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk